Tovább tart az MTK-átok a Haladás ellen

2013. augusztus. 09., 21:19   |

A Haladás egygólos győzelmet aratott a Hidegkuti-stadionban az OTP Bank Liga 3. fordulójának pénteki játéknapján.

MTK Budapest - Haladás 0-1 (0-1)
Kassai Viktor (dr. Varga Zsolt, Farkas Balázs)
Gólszerző: Ugrai a 42. percben

Mindkét együttes támadó szellemben kezdte a mérkőzést, az első nagy helyzet Radó András előtt adódott, az U21-es válogatott szélsője remek csellel került helyzetbe az alapvonal közelében a bal oldalon, lövése után a jobb kapufáról pattant a labda a mezőnybe. A 42. percben ismét Radó villant, egy gyors kontrából indult meg a kapu felé, egy megkerülős csellel maga mögött hagyta Dragan Vukmirt, majd hajszálpontos labdát adott az érkező, szintén U21-es válogatott Ugrai Rolandnak, aki közelről a hálóba belsőzött (0-1). A szünet után volt egy veszélyes periódusa az MTK-nak, Vass Patrik kapufát is lőtt, de Artner Tamás két cserével stabilizálta a középpályát, így a hajrában a Haladás magabiztosan őrizte előnyét, és megszerezte mindhárom pontot, ezzel továbbra is mumusa a kék-fehéreknek - immár kilenc éve nem kapott ki a Hungária körúton.