UEFA Futsal CupA Chrudim a hajrában döntött az ETO ellen

2010. szeptember. 28., 21:00   |

Az UEFA Futsal Cup csehországi selejtezőjének második fordulójában a Rába ETO izgalmas mérkőzésen 5-3-as vereséget szenvedett az Era-Pack Chrudim együttesétől. A győri gárda csütörtökön az FC Mapid Minszk együttese ellen zárja szereplését.

A Rába ETO kezdte jobban a találkozót, az első helyzet Madarász János előtt adódott, s már az első percben megszerezhette volna a vezetést. Erre csak a 2. percig kellett várni, Lódi Tamás 10 méterről lőtt a hazai kapu bal alsó sarkába (0-1). A gól után a Chrudim vette át a meccs irányítását, és gyorsan egyenlített is: a 4. percben Douglas talált Balázs Zoltán hálójába (1-1). A 10. percben már a csehek vezettek, egy oldalberúgás után Resetar vette be a magyar kaput (2-1). Az első játékrész végén Dentinho tovább növelte a különbséget (3-1).

A második félidő 6. percében Lódi második góljával feljött az ETO (3-2), amely a 34. percben egyenlíthetett volna, de Moreno tízméteres kisbüntetőt hibázott. A 38. percben sikerült egalizálni, Madarász egy kontra végén közelről lőtt a Chrudim kapujába (3-3). Az izgalmas hajrából sajnos a magyar gárda jött ki rosszabbul, az utolsó percben két gólt szerzett a hazai csapat. Mihal Mares előbb kisbüntetőből volt eredményes (4-3), majd Roman Mares is betalált nem sokkal később a már vészkapussal játszó győriek kapujába (5-3).

UEFA Futsal Cup

Era-Pack Chrudim - Rába ETO 5-3

Vezette: Gherman (román), Fritz (francia)
Gólszerző: Douglas a 4., Resetar a 10., Dentinho a 19., M. Mares a 40., R. Mares a 40., ill. Lódi a 2., 26., Madarász a 38. percben
Piros lap: Popelka a 36. percben

Chrudim: Meller - R. Mares, Dentinho, Mikan, M. Mares. Csere: Douglas, Resetar, Cacau, Vladyka, Popelka. Edző: Jaroslav Bartusek
Rába ETO: Balázs Zoltán - William Neris, Fouad Amrani, Lódi Tamás, Madarász János. Csere:Diego Moreno, Dróth Zoltán, Gyurcsányi Zsolt, Harnisch Ákos, Peczár Csaba. Edző: Paco Araujo

A csoport másik mérkőzésén Mapid Minsk - Iberia Star Tbilisi 4-6.