UEFA Futsal CupA Minszk is legyőzte az ETO-t

2010. szeptember. 30., 22:00   |

Az UEFA Futsal Cup csehországi selejtezőkörének harmadik fordulójában a Rába ETO 3-1-es vereséget szenvedett a fehérorosz FC Mapid Minszk csapatától, és a csoport utolsó helyén végezve búcsúzott a sorozattól.

Rába ETO - FC Mapid Minszk 1-3 (1-2)
Gólszerző: Madarász a 3., illetve Savintsev a 9., a 11., Jelifejev a 39. percben

Rába ETO: Balázs - Neris, Moreno, Madarász, Harnisch Csere: Dróth, Amrani, Gyurcsányi, Peczár. Edző: Paco Araujo.
Minszk: Atchapovski - Vanchukevich, Levus, Skadorva, Silivonchyk Csere: Churylin (kapus), Bichankou, Lushkouski, Savintsev, Papou. Edző: Vladimir Ignatik.

A magyar bajnok harmadik mérkőzését jól kezdte a Minszk ellen, Madarász a 3. percben szerzett vezetést (1-0). A Rába ETO azonban ezúttal sem tudta megtartani korán szerzett előnyét, még az első játékrészben fordítani tudott a minszki csapat. Savintsev a 9. és a 11. percben is bevette Balázs kapuját, így hiába volt aktív a magyar gárda, hátránnyal várhatta a szünet utáni folytatást (1-2). A mérkőzés hajrájában a Győr már vészkapussal küzdött az egyenlítés reményében, ehelyett a fehérorosz együttes a 39. percben Jelifejev góljával végleg eldöntötte a meccset (1-3). A Rába ETO csoportja utolsó helyén zárt.

A csoport másik mérkőzésén Iberia Star Tbilisi 5-0-ra győzött az EP Chrudim ellen. A csoportból az első két helyezett jutott tovább a következő körbe.