UEFA-kupa: a Debrecen is a második körben

2008. július. 31., 23:07   |

A DVSC a múlt héten 1-1-es döntetlent játszott a kazah Sahtyor Karagandi otthonában, csütörtökön pedig hazai pályán 1-0-ra győzött, így a Győrhöz hasonlóan továbblépett a második selejtezőkörbe.

A meccset a magyar együttes kezdte aktívabban, s bár a debreceniek jó ideig csak helyzetekig jutottak, a 38. percben megszerezték a vezetést: Bernáth Csaba jobb oldali beadása után Rudolf Gergely hét méterről a vendégek kapujának jobb oldalába fejelt (1-0). A Loki a mérkőzés hátralévő részében is sokkal aktívabb volt, mint a vendég együttes, ám hiába dolgozott ki jóval több helyzetet, újabb gólt már nem tudott szerezni.

Az idegenbeli 1-1-es döntetlen után az 1-0, a DVSC továbbjutását jelentette, tehát a Győr után a hajdúsági csapat is bejutott az UEFA-kupa második selejtezőkörébe.

DVSC-TEVA – Sahtyor Karagandi 1-0 (1-0)
Debrecen, 5000 néző
Vezette: Lars Christoffersen (Bill René Hansen, Henrik Malmberg - dánok)

DVSC-TEVA: Polekszics – Bernáth, Komlósi, Mészáros, Takács Z. – Huszák, Kiss Z., Leandro, Czvitkovics – Rudolf, Bogdanovic. Klubmenedzser: Herczeg András

Sahtyor Karagandi: Lorija – Kiszlicin, Djordjevics, Kornyijenko, Rusnac – Glusko, Lovcsev, Kenetajev, Asirbekov – Pacanda, Perics. Vezetőedző: Ivan Azovszkij

Csere: Komlósi helyett Szűcs a 21., Bogdanovic helyett Kerekes a 46., Huszák helyett Dombi a 69., illetve Kenetajev helyett Szamcsenko a 46., Asirbekov helyett Kozsusko a 73. percben

Gólszerző: Rudolf a 38. percben