UEFA-kupa: az ETO minimális vereséget szenvedett Stuttgartban

2008. augusztus. 14., 15:14   |

Az UEFA-kupa második selejtezőkörében a Győr a Stuttgart otthonában lépett pályára. A jóval esélyesebb hazai gárda kétgólos vezetést szerzett, ám az ETO Böőr Zoltán góljával szépített, és így minimális, 2-1-es vereséget szenvedett.

Győrben dől el a továbbjutás

VfB Stuttgart - Győri ETO FC 2-1 (2-1)
Stuttgart, 7000 néző
Vezette: Paulo Manuel Gomes Costa (José Carlos Neves Ramalho, Serafim Bala Nogueira - mindhárman portugálok)

VfB Stuttgart: Lehmann - Hilbert, Tasci, Osorio, Magnin - Bastürk, Khedira, Simak, Lanig - Gomez, Marica. Vezetőedző: Armin Veh

Győri ETO FC: Stevanovic - Bank, Jäkl, Supic, Völgyi - Kovács II. Z., Böőr, Koltai, Józsi - Tokody, Bajzát. Vezetőedző: Egervári Sándor

Csere: Bastürk helyett Hitzlsperger a 80., Lanig helyett Pardo a 80., Marica helyett Fischer a 80. illetve Völgyi helyett Nikolov a 46., Bajzát helyett Kovács I. Z. a 76., Jäkl helyett Pákolicz a 85. percben

Gólszerző: Tasci a 13., Marica a 33. illetve Böőr a 45. percben

Ahogyan várható volt, a hazai csapat irányította a játékot, és a 13. percben meg is szerezte a vezetést: egy jobb oldali szöglet után Tasci közelről a kapuba fejelt, 1-0. Ezután is lendületben maradtak a németek, ám a győriek is igyekeztek, kidolgoztak néhány helyzetet, de ezek közül egyet sem sikerült értékesíteniük. A házigazdák azután a 33. percben növelték előnyüket, Marica vette el a labdát Kovács II-től, majd 15 méterről a hálóba helyezett, 2-0. A zöld-fehérek azonban távolról sem roppantak össze, sőt, több akciót is vezettek és a 45. percben szépítettek is. Jäkl Antal szerzett labdát a hazaiak 16-osa előtt, Böőrhöz játszott, ő pedig 17 méterről a jobb felső sarokba lőtt, 2-1. A második félidőben nagyon rákapcsolt a Stuttgart, a hazaiak sorra vezették támadásaikat, a győriek azonban remekül lassították a játékot és védelmük is magabiztosan állt a lábán, s már nem is kaptak több gólt. A továbbjutás kérdése így teljesen nyitott maradt, minden a két hét múlva esedékes győri visszavágón dől el.