UEFA-kupa: Nem tudott előnyt szerezni a Győr

2008. július. 17., 22:36   |

A Győr hazai pályán, a grúz Zestafoni ellen kezdett az UEFA-kupa selejtezőjének első körében. A meccsen a vendégek szereztek vezetést, Böőr Zoltán azonban egyenlíteni tudott, így az ETO-nak idegenben kell kiharcolnia a továbbjutást.

Az igen harcos, kemény játékot hozó mérkőzés első félidejében a zöld-fehérek a mezőnyben céltudatosan futballoztak, de az ellenfél kapuja előtt kevés veszélyt tudtak teremteni. A Zestafoni leginkább védekezett, nem túl sokszor merészkedett előre, ám a játékrész hosszabbításában mégis vezetést szerzett: Vieira jobb oldali beadása után a labda Nikolovról pattant a kapu jobb sarkába, 0-1. A második játékrészre nekidurálta magát az ETO és az 58. percben egyenlített is. Ekkor Kovács Zoltán beadása után Bajzát elől ugyan még mentett a vendégek kapusa, ám az érkező Böőr Zoltán 13 méterről a kapu közepébe helyezett 1-1. A győriek a hátralévő időben igyekeztek vezetést szerezni, de másodszor már nem tudták feltörni a Zestafoni védelmét, így hát a továbbjutás kiharcolása érdekében győzniük kell a két hét múlva esedékes visszavágón.

Győri ETO FC - FK Zestafoni 1-1 (0-1)
Győr, 4500 néző
Vezette: Angel Angelov (Ivan Valcsev, Veszelin Dobrianov - mindhárom bolgár)

Győr: Sztevanovics - Nikolov, Stark, Supics, Pintér A. - Böőr, Jäkl, Józsi, Bicak - Kovács I. Z., Bajzát

Zestafoni: Kvaskhvadze - Dos Santos, Lobjhanidze, Todua, Vieria - Daushvili, Dzaria, Oniani, Kvaskhvadze - Gotsiridze, Gelasvili

Csere: Bicak helyett Koltai a 46., Pintér A. helyett Völgyi a 67. illetve Kvaskvadze helyett Boyomo a 46., Dzaria helyett Ionanidze a 80. percben

Gólszerző: Böőr az 59. illetve Nikorlov (öngól) a 45. percben

Sárga lap: Böőr a 12., Bajzát a 84., Völgyi a 87. illetve Gelasvili a 34. percben