UEFA-kupa: Továbbjutott a Győr

2008. július. 31., 18:04   |

A hazai pályán elért 1-1-es döntetlen után a Győri ETO idegenben 2-1-re legyőzte a grúz Zestafonit és továbbjutott az UEFA-kupa második selejtezőkörébe.

A győrieknek az első mérkőzésen nem sikerült előnyt szerezniük, így nehéz visszavágó várt rájuk. A találkozó első félidejében a zöld-fehérek irányították a játékot, de jelentősebb helyzeteket nem sikerült kidolgozniuk. Fordulás után váratlanul vezetést szerzett a grúz együttes, egy szögletet követően Gociridze fejelt a kapuba (1-0). A győriek egy perccel később egyenlítettek: Nikolov Balázs jobb oldali beadását követően Jäkl Antal 10 méterről, előrevetődve fejelt a hálóba (1-1).

A 67. percben már a zöld-fehérek álltak továbbjutásra: Kovács I Zoltán remek átadása után Pákolicz Dávid 8 méterről a jobb alsó sarokba helyezett (1-2). A 80. percben Pintér Attilát kiállította a játékvezető, ám a Győr a hajrában is támadásban maradt. A 92. percben a grúz Lobzsanidze is piros lapot kapott. Az ETO a lefújásig megőrizte előnyét, és 3-2-es összesítéssel bejutott az UEFA-kupa második selejtezőkörébe.

FK Zestafoni - Győri ETO FC 1-2 (0-0)
Zestafoni, 4000 néző.
Vezette: Anasztaziosz Kakosz (Konsztantinosz Dalasz, Szpirosz Trifonosz – görögök)

FK Zestafoni: R. Khaszvadze - Todua, Boyomo, Lobzsanidze, Vieira - Dausvili, Tchassem, Dzarija, Oniani - Gociridze, Gelasvili. Vezetőedző: Temur Maharadze

Győri ETO FC: Sztevanovics - Nikolov, Supics, Bank, Pintér - Koltai, Jäkl, Józsi, Bicak - Bajzát, Tokody. Vezetőedző: Egervári Sándor

Csere: Dzarija helyett Kvaskvadze a 62., Tchassen helyett Ionanidze a 74., Oniani helyett Dos Santos a 82., illetve Nikolov helyett Kovács I Z. és Józsi helyett Pákolicz az 55., Bajzát helyett Kovács II Z. a 72. percben

Gólszerző: Gociridze az 52. illetve Jäkl az 53., Pákolicz a 67. percben

Kiállítva: Lobzsanidze a 92., illetve Pintér a 80. percben