Újabb Haladás-győzelem a futsal BL-ben

2021. október. 28., 20:31   |

A Haladás 4-3-ra legyőzte csütörtökön a lengyel Record Bielsko-Biała együttesét a Futsal Bajnokok Ligája csoportkörében, és közel került a továbbjutás kiharcolásához.

A Haladás a BL-csoportkör első játéknapján 6-2-re legyőzte a házigazda Luxol St.Andrews együttesét, a második játéknapon pedig az első fordulóban szintén diadalmaskodó lengyel Record Bielsko-Biała volt az ellenfele.

A magyar bajnok az első félidőben Sipos Zoltán találatával szerzett vezetést, a második félidőben pedig Dróth Zoltán duplája mellett Vas Ádám is betalált. Eközben a lengyelek sem tétlenkedtek, 2-0 után gyorsan szépítettek, majd 4-1 után két gólt szerezve 4-3-ra zárkóztak fel. Egyenlíteniük azonban nem sikerült, a magyar csapat gyűjtötte be a három pontot.

Szombaton a svéd Hammarby lesz a Haladás ellenfele, ezen a meccsen egyetlen pont is biztos csoportelsőséget és továbbjutást érne a magyar csapat számára.