Újabb Honvéd-győzelem

2007. szeptember. 21., 20:20   |

A Tatabánya első idei pontja

Tatabányán már az 5. percben vezetést szereztek a vendégek, Halidou Douva beadása után Simon Attila hat méterről lőtt a bal alsó sarokba (0-1). A 40. percben megduplázta előnyét a Diósgyőr, Sipeki István passzát követően Douva hat méterről a kapu bal oldalába helyezett (0-2). A házigazdák azonban nagy hajrát produkáltak: a 75. percben Takács Marcell lőtt a kapu bal oldalába (1-2), majd a öt perccel később Milan Pastva passza után Hajdú Norbert tekert 18 méterről a jobb felső sarokba (2-2). A tatabánya így – kétgólos hátrányból egyenlítve – megszerezte első idei pontját.

Tartja előnyét a kispesti csapat

Kispesten nagy iramban kezdtek a csapatok, a két gárda felváltva dolgozta ki helyzeteit. A vezetést a hazaiak szerezték meg a 31. percben: Hercegfalvi Zoltán adott Gui-Guie Gneki Abrahamhoz, aki 10 méterről a hálóba lőtt (1-0). Egy perccel később azonban ismét egyenlő volt az állás, Tóth Zoltán 13 méterről továbbított a jobb alsó sarokba (1-1). A második játékrész elején gyorsan újra előnybe kerültek a kispestiek. A 47. percben Ivancsics Gellért hozta játékba Bárányos Zsoltot, aki 10 méterről a bal alsó sarokba gurított (2-1). A 65. percben emberhátrányba is került a ZTE: Ivan Dudic rúgta meg Tóth Balázst, s ezért piros lapot kapott. Az eredmény már nem változott, a Honvéd továbbra is a tabella élén áll.

FC Tatabánya – Diósgyőri VTK 2-2 (0-2)
Gólszerző: Takács M. a 75., Hajdú N. 80. illetve Simon A. az 5., Douva a 40. percben

Budapest Honvéd – Zalaegerszegi TE 2-1 (1-1)
Gólszerző: Abraham a 31., Bárányos a 47. illetve Tóth Z. a 32. percben
Kiállítva: Dudic a 65. percben

(A mérkőzések jegyzőkönyvei megtekinthetők a Bajnokságok menüpont alatt, az Eredmények címszónál.)

(Fotó: nb1.hu)