Az OTP Bank Liga 28. fordulójának pénteki játéknapján az MTK 2-1-re legyőzte a Puskás Akadémiát.

MTK Budapest - Puskás Akadémia 2-1 (1-0)
Solymosi Péter
Gólszerző: Szekeres (öngól) a 36., Horváth a 47., ill. Tischler a 77. percben

Az első félórában az MTK volt aktívabb, de néhány helyzetet a vendégek is kialakítottak. A 36. percben Nagy Tibor jobb oldali beadása után a menteni igyekvő Szekeres Adrián a saját kapujába továbbított, ezzel szerzett vezetést a hazai csapat (1-0). A 47. percben Vass Patrik lövését Lubos Hajduch még védte, de a kipattanót Horváth Zsolt 6 méterről a hálóba passzolt (2-0). A hajrához közeledve veszélyesebbé vált a Puskás Akadémia, a 68. percben Lencse László kapufát lőtt, a 77. percben pedig szépített, Tischler Patrik passzát követően első próbálkozását Hegedűs Lajos kapus még hárította, de visszajutott hozzá a labda, és másodszorra már nem hibázott, a jobb alsó sarokba lőtt (2-1). Az utolsó percekben két nagy lehetősége is volt a Puskás Akadémiának, de az eredmény már nem változott, az MTK győzelmével matematikailag is bebiztosította bennmaradását.