Újpesten szerezte meg első pontjait a Pápa

2009. augusztus. 16., 15:17   |

A Soproni Liga negyedik fordulójának egyetlen vasárnapi mérkőzésén az Újpest fogadta a Pápát. A vendégek eddig sem pontot, sem gólt nem szereztek a bajnokságban, ám az újonc együttes a Szusza-stadionban igen meggyőző teljesítményt nyújtva 3-0-ás sikert aratott az eddig veretlen lila-fehérek ellen, megszerezve első győzelmét a bajnokságban.

Megérdemelten győztek a pápaiak

Újpest FC - Lombard Pápa Termál FC 0-3 (0-1)
Vezette: Veizer Roland (Berettyán Péter, Horváth Róbert)
Gólszerző: Bali a 45., Farkas (11-esből) a 63., Rebryk 72. percben

Határozottan, nagy önbizalommal kezdtek a vendégek, többet birtokolták a labdát, mint az újpestiek, akik ezáltal saját pályájukon kontrajátékra kényszerültek. A 43. percben Mladen Lambulic fejelt kapufát, ám a 45. percben a Pápa szerezte meg a vezetést, Gyömbér Gábor ugratta ki Bali Pétert, aki egy csel után 11 méterről a léc alá bombázott (0-1). A második félidőben is lendületben maradtak a vendégek, a 62. percben Vaskó Tamás buktatta Bárányos Zsoltot a 16-oson belül, a megítélt büntetőt pedig Farkas Attila értékesítette (0-2). A lila-fehérek átvették az irányítást, de a meccs harmadik gólját is a Pápa szerezte: a 72. percben Heffler Norbert bal oldali beadását követően Denys Rebryk hét méterről emelt a kapuba (0-3). A hazaiak ezután Vaskó révén még fejeltek egy kapufát, de szépíteniük nem sikerült. A meccset biztosan nyerte az első pontjait szerző Pápa, az Újpest pedig elvesztette veretlenségét.