Újpesti és győri siker az OTP Bank Ligában

2013. április. 05., 21:03   |

Az OTP Bank Liga 22. fordulójának pénteki játéknapján az ETO a PMFC otthonában nyert, az Újpest a Kaposvárt győzte le.

PMFC-Matias - Győri ETO 0-2 (0-2)
Bognár Tamás (Takács Gábor, Aradi József)
Gólszerző: Trajkovics a 12., Kronaveter a 29. percben

Az eső áztatta, mély talajon a győriek kezdtek jobban, és a 12. percben megszerezték a vezetést is: Tarmo Kink ment el a bal oldalon, pontosan adott középre, az érkező Nikola Trajkovics pedig a bal sarokba passzolt (0-1). A pécsiek aktívabbá váltak a kapott gól után, de gólt az ETO szerzett, a 29. percben Kink lövése után Dibusz Dénes kiütötte a labdát, a kipattanót Rok Kronaveter az üres kapuba továbbította (0-2). A 33. percben Balogh Béla és Marek Strestik egy párharc végén rúgással próbált elégtételt venni a másikon annak keménysége miatt, a játékvezető mindkét játékosnak felmutatta a piros lapot. A pécsiek a szünet előtt lőttek egy kapufát, de a folytatásban a győriek támadtak veszélyesebben. A 70. percben Jean-Baptiste Akran Akassou, a hazaiak középpályása szándékos kezezésért piros lapot kapott, és innentől a Pécsnek már nem volt esélye a pontszerzésre, az ETO megtartotta előnyét, és 20 meccsesre növelte bajnoki veretlenségi sorozatát.

Újpest FC - Kaposvári Rákóczi 1-0 (1-0)
Németh Ádám (dr. Varga Zsolt, Márkus Tamás)
Gólszerző: Vasiljevic a 33. percben

Az első negyedórában mindkét kapusnak akadt munkája, majd a 33. percben Lubos Hajduch, a kaposváriak hálóőrét állította megoldhatatlan feladat elé a Dusan Vasiljevic: Kabát Péter szabadrúgásból tekert a kapu elé, a szerb középpályás a kapunak háttal állva vette át a labdát, majd a hálóba sarkazott (1-0). A második félidőben bátrabbá vált a Kaposvár támadójátéka, de a legnagyobb lehetőség az Újpest előtt adódott, Kabát Péter a kapufát találta el. Az Újpest megtartotta előnyét, és ezzel megelőzte a vendégeket a tabellán.