Újpesti győzelem Nyíregyházán

2009. február. 22., 19:44   |

A 16. forduló vasárnapi találkozóján a Nyíregyháza fogadta az Újpestet. A mérkőzésen a hazaiak Apostu révén gyorsan megszerezték a vezetést, ám a vendégek nem adták fel, Kabát Péter góljával még az első félidőben egyenlítettek, a második játékrészben pedig Mirsad Mijadinovski és Rajczi Péter góljával fordítottak és végül megszerezték a három bajnoki pontot.

Kabát: gól és két gólpassz

Nyíregyháza Spartacus FC - Újpest FC 1-3 (1-1)
Vezette: Iványi Zoltán (Albert István, Medovarszki János)
Gólszerző: Apostu a 4. illetve Kabát a 25., Mijadinovski a 66., Rajczi a 83. percben

A hazaiak már a negyedik percben vezetést szereztek: Mirsad Mijadinovski kezezett a 16-oson belül, s a megítélt tizenegyesből Radu Bogdan Apostu a kapu jobb oldalába lőtt, 1-0. Ezután mindkét csapat vezetett veszélyes támadásokat, s a meccs második gólját az újpestiek lőtték: a 25. percben Kabát Péter négy lépésről bombázott a jobb felső sarokba, 1-1. Sőt, a második félidőben a lila-fehérek a vezetést is megszerezték, a 66. percben Kabát Péter szöglete után Mirsad Mijadinovski hat méterről fejelt a léc alá 1-2. Az Újpest a 83. percben végképp bebiztosította győzelmét. Ismét Kabát Péter ívelt középre szögletet, Rajczi Péter pedig két lépésről fejelt a hálóba 1-3.