Vasas-siker Kispesten

2008. július. 29., 22:34   |

A Soproni Liga 1. fordulójának zárómeccsén a Honvéd hiába támadta végig az első félidőt, tizenegyesből sem tudta bevenni a Vasas kapuját, az angyalföldiek pedig a hajrában szerzett góllal megnyerték a találkozót.

Büntetőt is hibázott a Honvéd

Honvéd-Vasas 0-1 (0-0)
Vezette: Fábián Mihály (Ortó Gyula, Pápai Zoltán)
Gólszerző: Lázok a 81. percben
Kiállítva: Tóth A. a 86. percben

A két fővárosi együttes összecsapásának első félidejében a hazai gárda volt kezdeményezőbb, ám a Honvéd hiába támadott nagy erőkkel, az első félidő végéig nem tudta megszerezni a vezetést. A fordulás után változott a játék képe, a Vasas is elkezdett rohamozni, és néhány veszélyes helyzetet is kidolgozott. A legnagyobb gólszerzési lehetőség azonban a Honvéd előtt adódott, a 68. percben azonban egy kezezésért megítélt büntetőből Dobos Attila a kapufát találta el. A kihagyott tizenegyes megbosszulta magát, a 81. percben ugyanis megszerezte a győztes találatot a Vasas: Lázok János kapott jó labdát a hazai 16-oson belül, majd a kimozduló Rabóczki Balázs fölött a hálóba fejelt (0-1). A 86. percben Tóth Andrást kiállította a játékvezető, a hajrában azonban már nem tudta kihasználni emberelőnyét a Honvéd, így az angyalföldiek három ponttal távoztak a Bozsik-stadionból.