Vereséggel búcsúzott az Újpest

2009. május. 29., 13:09   |

A Soproni Liga 30., azaz utolsó fordulójának pénteki találkozóján az ezüstérmes Újpest a Fehérvárt fogadta. A vendégek Andre Alves és Goran Vujovic góljával már az első játékrészben kétgólos előnyre tettek szert, s bár a lila-fehérek a második félidőben Kabát Péter találatával szépítettek, a mérkőzést így is a fehérváriak nyerték.

Az első félidőben eldőlt

Újpest FC - Fehérvár FC 1-2 (0-2)
Vezette: Szabó Zsolt (Butkai Zsolt, Tóth István)
Gólszerző: Kabát a 69. illetve Alves a 30., Vujovic a 45. percben
Kiállítva: Bozic a 91. illetve Vujovic a 91. percben

Az első percek újpesti fölénye után egyre magabiztosabbá vált a Fehérvár, s a piros-kékek a 30. percben meg is szerezték a vezetést: Alison Silva adott középre jobbról, Andre Alves pedig négy lépésről a hálóba lőtt (0-1). A vendégek a szünet előtt kétgólosra növelték előnyüket, a 45. percben egy gyors ellenakció végén Alves indította Goran Vujovicot, aki 10 méterről kapubapasszolt(0-2). A találkozó szünetében Dunai Antal, az MLSZ szakmai alelnöke adta át az ezüstérmeket az újpestieknek. A meccs 57. percében még nagyobb lehetett volna a különbség, Ivan Dudic a 16-oson belül buktatta Alvest, ám a megítélt 11-esből Koller Ákos a keresztléc fölé lőtt. A 69. percben szépített az Újpest, Simon Attila szöktette Kabát Pétert, aki 16 méterről a kapu közepébe lőtt (1-2). A hazaiak ezután nagy rohamozásba kezdtek az egyenlítés érdekében, már nem tudtak gólt szerezni, a lila-fehérek vereséggel, a fehérváriak pedig győzelemmel zárták a bajnokságot. A meccs lefújásával nem nyugodtak meg a kedélyek, kakaskodás támadt a pályán, s ezért Mario Bozic és Vujovic is piros lapot kapott, majd a nemkívánatos események sajnálatos módon a lelátón is folytatódtak.