Vereséggel kezdett az újonc Kecskemét

2008. július. 28., 22:32   |

A Soproni Liga 1. fordulójának hétfői összecsapásán az újonc Kecskemét nem tudta megszerezni története első élvonalbeli bajnoki pontját.

A hajrában nyert a Paks

Kecskeméti TE - Paksi FC 1-2 (1-1)
Vezette: Solymosi Péter (Takács Gábor, Vígh Tibor)
Gólszerző: Csordás a 16. (11-esből), ill. Tököli a 3., Tököli a 90. percben

Sokáig kérdéses volt a mérkőzés megrendezése, a kecskeméti futballisták ugyanis gyomorrontással a kórházban kezdték a napot, délelőtt többen is infúziós kezelést kaptak. Délutánra azonban mindenki rendbe jött, így elhárult minden akadály a találkozó elől. A paksiak már a 3. percben vezetést szereztek, Tököli Attila kapott remek indítást Márkus Tibortól, betört a 16-oson belülre, és a kapus mellett a bal sarokba helyezett (0-1). A kecskemétiek a 16. percben válaszoltak, kihasználva a vendégek nagy védelmi hibáját: Kovács Attilától pattant el a labda saját kapuja elől, a kapus megpróbálta visszaszerezni azt, de Kormos László lábát találta el, a játékvezető tizenegyest ítélt. A büntetőt Csordás Csaba értékesítette (1-1). A folytatásban is változatos, izgalmas maradt a mérkőzés, mindkét gárda előtt számos lehetőség adódott, ám ezek sorra ki is maradtak. Az eredmény csak a 90. percben változott, ekkor Tököli játszotta át magát a hazai védelmen, majd közelről az üres kapuba helyezett (1-2). A döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének, a Kecskemét azonban a hajrában nem tudott kellően koncentrálni, és pont nélkül zárta története első élvonalbeli bajnokiját.