Visszavette a vezetést az Újpest

2008. szeptember. 21., 20:18   |

A Soproni Liga vasárnapi összecsapásán az Újpest három gólt lőtt a Kaposvárnak, ám a találkozó vége így is szoros lett.

Egy félidő itt, egy félidő ott

Újpest FC - Gabona Trans-Kaposvár 3-2 (2-0)
Vezette: Berger József (Forgács Attila, Tóth István)
Gólszerző: Mijadinoski a 6., Cutuk a 25., Rajczi a 64., illetve Nikolic az 60., Zahorecz a 83. percben

A forduló előtt listavezető újpestiek jól kezdték a találkozót, már a 6. percben megszerezték a vezetést, az első veszélyes akciójuk végén a Kaposvár védői képtelenek voltak felszabadítani, végül Mirsad Mijadinoski 5 méterről a jobb sarokba fejelt (1-0). A gól megfogta a vendégeket, így az Újpest egymás után vezette akcióit, és a 25. percben kettőre növelte előnyét: Kabát Péter szöglete után az előrehúzódó Josip Cutuk elé került a labda, aki 11 méterről, kapásból bombázott a jobb felső sarokba (2-0). A második találat után visszavett az Újpest, kiegyenlített lett a mérkőzés, majd a 60. percben szépíteni tudott a Kaposvár: Boris Gujic adott be jobb oldalról, az érkező Nemanja Nikolic pedig 5 méterről a hálóba passzolt (2-1). Csak négy percig volt szoros a találkozó, egy kapu elé ívelt labdát Rajczi Péter szerzett meg, majd 10 méterről a jobb sarokba emelt (3-1). A folytatásban ismét a Kaposvár volt aktívabb és a 83. percben egyre csökkentette a különbséget: Zahorecz Krisztián kapott labdát a hazai 16-os előterében, majd nagyon okosan emelt a kissé kinn álló Balajcza Szabolcs fölött a léc alá (3-2). Újabb gól már nem született, az Újpest első félidei jobb teljesítményével megszerezte a három pontot és visszavette a vezetést a Debrecentől a tabellán.