Zalaegerszegen pontokat vesztett az Újpest

2008. október. 31., 21:07   |

A Soproni Liga 13. fordulójának nyitómeccsén a Zalaegerszeg hazai pályán fogadta az Újpestet. A vendégek kétszer is vezettek, de a házigazda otthon tudta tartani az egyik pontot.

Kétszer egyenlített a ZTE

ZTE FC - Újpest FC 2-2 (1-2)
Kassai Viktor (Erős Gábor, Vámos Tibor)
Gólszerző: Waltner a 24., Waltner (11-esből) a 71., illetve Korcsmár a 3., Rajczi a 43. percben
Kiállítva: Lipták a 66. percben

Nem sokat kellett várni a mérkőzés első góljára, a harmadik percben Kabát Péter jobb oldali beadását követően Korcsmár Zsolt négy méterről lőtte a hálóba a labdát (0-1). A folytatásban aktívabb volt a ZTE és a 24. percben sikerült is megszereznie az egyenlítő találatot: Roguy Meye lövését követően Balajcza Szabolcs rossz helyre ütötte ki a labdát, az érkező Waltner Róbert pedig 6 méterről a kapuba helyezett (1-1). Bár a kezdeti remek iram a félidő végére némileg visszaesett, még a szünet előtt gólt szerzett az Újpest: a 43. percben egy szabadrúgás után Mirsad Mijadinoski passzolt Rajczi Péterhez, aki Vlaszák Géza mellett a kapuba lőtt (1-2). A 66. percben emberhátrányba kerültek a vendégek, Lipták Zoltán rántotta le a 16-os vonalánál Waltnert, ezért megkapta második sárga lapját, és ezzel együtt a pirosat is. A 70. percben a csereként beállt Josip Cutuk kezezett a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt pedig Waltner magabiztosan értékesítette (2-2). Újabb gól már nem esett, színvonalas mérkőzésen osztoztak meg a pontokon a csapatok.