Zalaegerszegen sem hibázott az MTK

2008. április. 04., 21:35   |

Pénteken egy mérkőzést játszottak le a Soproni Liga 22. fordulójából: a Zalaegerszeg az MTK Budapestet fogadta. A meccset Hrepka Ádám góljával a listavezető nyerte.

Egy korai gól döntött

ZTE FC - MTK Budapest 0-1 (0-1)
Vezette: Bede Ferenc (Szalai Zoltán, Butkai Zsolt)
Gólszerző: Hrepka a 14. percben

A fővárosi kék-fehérek már a 14. percben megszerezték a vezetést, Zsidai László emelt a zalaiak kapuja elé, egy hazai védő belefejelt a labdába, ami Hrpeka Ádám elé került, s a támadó hat méterről, balról a kapu jobb oldalába helyezett (0-1). Az első félidő hátralevő részében az MTK uralta a játékot, a ZTE próbált ugyan egyenlíteni, de nem tudott a hálóba találni. A második negyvenöt percben jobban felpörögtek a zalaiak, de hiába alakították ki a helyzeteket, nem sikerült egyenlíteniük. A budapestiek ekkor már kontrákra apelláltak, s bár előnyüket nem tudták növelni, megszerezték a három pontot, s továbbra is biztosan tartják első helyüket a tabellán.