Zsinórban harmadszor kapott ki a Debrecen

2012. november. 11., 20:25   |

Az OTP Bank Liga 14. fordulójának vasárnapi játéknapján a Ferencváros és a Videoton is győzött hazai pályán.

Ferencváros - DVSC-TEVA 2-1 (1-1)
Fábián Mihály (Bozó Zoltán, Márkus Tamás)
Gólszerző: Böde a 34., Józsi (11-esből) a 90., ill. Coulibaly a 10. percben

A DVSC a 10. percben vezetéshez jutott, egy jobb oldali szöglet után a védők nem tudtak felszabadítani, Adamo Coulibaly pedig 6 méterről a jobb sarokba lőtt (0-1). A Ferencváros a gól után átvette az irányítást, és egymás után alakította ki helyzeteit, a 34. percben ki is használt egyet: Józsi György szögletét követően Böde Dániel előzte meg a védőket, és látványos mozdulattal a léc alá fejelt (1-1). A kapott gól nem hozta lendületbe a vendégeket, a folytatásban is a zöld-fehérek játszottak veszélyesebben, több nagy lehetőségükből azonban nem született gól. A 90. percben aztán a Böde lerántásáért megítélt büntetőt Józsi értékesítette (2-1), így a Ferencváros otthon tartotta a három pontot, a játék képe és a helyzetek száma alapján megérdemelten.

Videoton - KTE-Phoenix Mecano 2-0 (0-0)
Farkas Ádám (Lémon Oszkár, ifj. Varga Gábor)
Gólszerző: Nikolics a 64., Mitrovic a 87. percben

Az első félidőben a Videoton birtokolta többet a labdát, a vendégek védekezésre rendezkedtek be, és kontrákból igyekeztek megbontani a hazai védelmet. Ez nem sikerült, a döntetlent azonban a szünetig sikerült tartaniuk. Az 58. percben a játékvezető kiosztotta a meccs nyolcadik sárga lapját, ezúttal - Farkas Balázs személyében - olyan játékos kapott figyelmeztetést, akinek korábbról is volt már lapja, a kecskemétiek tíz emberrel fejezték be a találkozót. A Videoton hat perccel később vezetést szerzett, Renato Neto indításával Nikolics Nemanja tört kapura, lefutotta védőjét, majd 11 méterről a kapuba lőtt (1-0). A Videoton tovább támadott, és a 87. percben beállította a végeredményt, Kovács István hozta helyzetbe a csereként beállt Nikola Mitrovicsot, aki 16 méterről a jobb felső sarokba lőtt (2-0).

(fotó: Németh Ferenc)