Három piros, két gól, Haladás-siker Kövesden

2013. október. 18., 21:11   |

Az OTP Bank Liga 11. fordulójának pénteki játéknapján a Haladás 2-0-ra győzött Mezőkövesden.

Mezőkövesd-Zsóry - Haladás 0-2 (0-1)
Szabó Zsolt
Gólszerző: Fotyik (öngól) a 7., Radó a 64. percben

Az első helyzet a kövesdiek előtt adódott, az első gólnak azonban a Haladás örülhetett, még ha hazai játékos is volt a találat szerzője: a 7. percben bal oldali szöglet után Iszlai Bence lövését kiütötte Szántai Levente, Andorka Péter ismételt, majd a menteni igyekvő Fotyik Dominik már csak a saját kapujába tudta lőni a labdát (0-1). A 20. percben kevés híján Hegedűs Dávid is feliratkozott az öngólt szerzők közé, majd a szünetig itt is, ott is, volt egy kapufa, hazai részről Linas Pilibaitis, a vendégektől Halmosi Péter találta el a kapukeretet. A fordulás után veszélyesebb volt a Haladás, és a 64. percben meg is duplázta előnyét, Halmosi bal oldali beadása után Radó 5 méterről fejelt a jobb alsó sarokba (0-2). Újabb gól a lefújásig nem született, de a játékvezetőnek így is gyakran kellett könyvelnie, Fotyik, Iszlai és Harsányi Zoltán is kapott egy-egy piros lapot.