A Paks és a Fradi is kilenc gólig jutott a MOL Magyar Kupában

2021. szeptember. 18., 20:57   |

A harmadik fordulót rendezik a hétvégén a MOL Magyar Kupában. Az előző kiírás győztese, az Újpest 3-0-ra győzte le a Tiszakécskét. A 2020-as győztes Honvéd pedig 5-1-re nyert Nyíregyházán. Eddig az OTP Bank Liga minden csapata talpon maradt.

A MOL Magyar Kupa első két fordulója után a talpon maradt 32 csapathoz csatlakozott a 12 élvonalbeli és a 21 másodosztályú együttes a 3. körre, így 64 együttes küzd a hétvégén a továbbjutásért.

MOL Magyar Kupa: Hatvanban fociünnepre készülnek

Az FC Hatvan az Európa Ligában szereplő Ferencvárost látja vendégül a MOL Magyar Kupa 3. fordulójában.

Tovább

A Paks kilencszer is bevette a Gyömrő kapuját, amely 9–1-re győzött a MOL Magyar Kupa harmadik fordulójában. Az OTP Bank Liga listavezetője, a Kisvárda 2–0-ra nyert a DEAC ellen, a Loki pedig csak egy gólt lőve ejtette ki a Veszprémet a szombati játéknapon.

A kisalföldi derbit az ETO nyerte, amely 3–0-ra diadalmaskodott a Mosonmagyaróvár vendégeként.

A ZTE négy találatig jutott a Vác vendégeként, az MTK pedig hét alkalommal vette be a Sényő kapuját.  A másodosztályban a második Vasas kiejtette (3–1) a Merkantil Bank Ligában a 16. helyen álló Budaörs együttesét.

A Mezőkövesd Komáromba látogatott, ahol már az első félidőben beállította a 2–0-s végeredményt.

Győzött az előző kiírás két döntőse, az Újpest és a MOL Fehérvár is, utóbbi hat gólt lőtt a Sopronnak, amely kétszer tudott betalálni Kovács Dániel kapujába.

Vasárnap a hétköznap az Európa-ligában szereplő Ferencváros is 9 gólt lőtt, az ellenfél a Hatvan volt.

Ennél is többet, tízet lőtt a Kecskemét a Felsőzsolca kapujába.

A Gyirmót az Ajka ellen vívta ki a továbbjutást, az eredmény 1–0 lett. A Puskás Akadémia pedig a Siófokot győzte le 3–0-ra. A 2020-as győztes Budapest Honvéd pedig ötször is túljárt a nyíregyházi védelem eszén, az NB II-ben negyedik helyen álló Spari egy gólt tudott lőni élvonalbeli ellenfelének.