A Szegedi VSE nyerte az Amatőr Kupát

2022. április. 27., 16:31   |

Izgalmas, színvonalas mérkőzésen dőlt el az idei Amatőr Kupa-döntő: a Szegedi VSE előbb az első félidőben szerzett vezetést, majd a tököli egyenlítést követően a kétszer 15 perces hosszabbításban döntötte el a találkozót.

A kiírás szerint az Amatőr Kupa döntőjét minden évben a hazai kupasorozatban, a MOL Magyar Kupában a legtovább jutó két megyei osztályú együttes vívja egymással, idén ez a VSK Tököl és a Szegedi VSE csapata volt.

A szegediek a Füzesgyarmat, a Dabas-Gyón és a Csepel legyőzésével a 4. fordulóig jutottak a MOL Magyar Kupában, végül a Cegléd vetett véget a menetelésüknek, míg a Tököl a Szepetnek, a Semjénháza és Teskánd legyőzésével jutott el a 4. körig, ahol a Ferencváros állta az útját.

A két csapat jó iramú, színvonalas, kimondottan élvezetes mérkőzést vívott egymással az Új Hidegkuti Nándor Stadionban. A mezőnyben kiegyenlített játék folyt, mindkét együttes szervezetten védekezett és kombinatív futballra törekedett. Az első félidőben aktívabban játszott a Szegedi VSE, és Káposzta Tamás 30. percben szerzett fejes góljával előnyhöz jutott, de a második félidőben átvette az irányítást a Tököl, és Tajti Krisztián 20 méteres bombájával kiegyenlített a 65. percben.

A 82.percben második sárga lapja után a játékvezető kiállította Barizs Martint, így a Szeged emberelőnyben fordulhatott a véghajrára. A Tököl igyekezett kihúzni a hosszabbításig, minden erejével a védekezésre koncentrálva, ezt a részcélt el is érte. Következett a 2x15 perces hosszabbítás, mely a szegediek mezőnyfölényét hozta. A 106. percben góllá érett a szegedi fölény, Mészáros Zoltán jobb oldali beadása után Andi Taci bólintott 3 méterről a kapuba. A tököliek a hátralévő időben, emberhátrányban már nem tudtak újítani, sőt a 118. percben a Szeged egy labdaszerzés és üres kapus ziccerig kijátszott akció végén Papp Ádám Tibor révén még egy gólt szerzett, így 3-1-es győzelemmel hódította el a trófeát.