Elszenvedte idei első vereségét a Ferencváros

2013. április. 16., 23:10   |

Két mérkőzést rendeztek az OTP Bank Liga 20. fordulójából, mindkettőt a hazai csapat nyerte.

FGSZ Siófok - DVTK 3-0 (1-0)
Bognár Tamás (Szpisják Zsolt, Medovarszki János)
Gólszerző: Dajic a 32., Fehér az 57., Máté a 75. percben

A diósgyőriek idegenben meglehetősen visszafogottan szerepelnek egész szezonban, Siófokon azonban minden eddigi vendégként lejátszott meccsüket alulmúlták. Végig a kieső helyen álló hazaiak akarata érvényesült, egy percig sem adták ki az irányítást a kezükből, a három válogatott játékossal felálló DVTK-nak esélye sem volt arra, hogy akár csak egy pontot szerezzen a mérkőzésen. Az első siófoki gólt Jusuf Dajic szerezte: egy szöglet után Pál Szabolcs fejelt a felső kapufára, a védők nem tudtak felszabadítani, a labda a gólvonal előtt gurult végig, a hazaiak támadója pedig néhány centiről a hálóba továbbított (1-0). A második gólt az 57. percben, Ribánszki László hibája után Fehér Zsolt lőtte 8 méterről, Kádár Tamás már csak beleérni tudott a labdába (2-0). A végeredményt Máté János állította be a 75. percben, egy bal oldali beadás után fejelt a léc alá (3-0). A Siófok sikerével feljött a 15. helyre, de még mindig tíz pont a hátránya a 14. helyen álló Lombard Pápa előtt.

Budapest Honvéd - Ferencváros 1-0 (0-0)
Iványi Zoltán (Albert István, Berettyán Péter)
Gólszerző: Tchami az 56. percben

A mérkőzés első félidejében mindkét csapat a biztonságra törekedett, csak a játékrész második felében alakultak ki helyzetek a kapuk előtt, Julian Jenner szabadrúgásból a felső kapufát is eltalálta. A második félidőt aktívabban kezdte a Honvéd, és az 56. percben meg is szerezte a vezetést, Vécsei Bálint kapott labdát a 16-oson belül, kissé hosszan vette át, de az alapvonal mellől be tudott adni, a jó helyen érkező Tchami pedig a kapuba fejelt (1-0). A kapott gól után Ricardo Moniz, a Ferencváros vezetőedzője több helyen is változtatott, de mindhiába, a támadók rossz napot fogtak ki, a Honvéd megnyerte a találkozót.