Féltávnál a Vasas az élen a Merkantil Bank Ligában

2021. december. 05., 21:21   |

Az angyalföldiek a Soroksárt, a második DVTK a Budafokot győzte le a Merkantil Bank Liga 19. fordulójában.

A Vasasnak nem volt könnyű dolga a Soroksár otthonában, a hazaiak egyenrangú ellenfelei voltak a bajnokesélyesnek, sőt az 52. percben Katona Máté góljával megszerezte a vezetést. A piros-kékek Hinora Kristóf és Feczesin Róbert találatával fordítottak, és hazavitték a három pontot.

A DVTK is megszenvedett Budafokon, de Horváth Zoltán 70. percben szerzett találatával szintén győztesen hagyta el a pályát. A harmadik Haladás hátránya nem nőtt az élen állók mögött, ugyanis 2-1-re legyőzte a Szolnokot.

Öt gólt is izgalmas csatát hozott a Szeged és a Nyíregyháza csatája, melyből a szegediek jöttek ki győztesen (3-2), ennél is több gólt hozott a III. ker. TVE és a Békéscsaba csatája, amelyet a fővárosiak 4-3-as sikerét hozta, úgy, hogy az óbudai csapat a 15. perctől emberhátrányban játszott.

A Kecskemét négy gólt lőtt a Szentlőrincnek idegenben, a sereghajtó Tiszakécske pedig folytatta remek szériáját és felzárkózását, ezúttal a PMFC-t sikerült legyőznie.