Futsal Magyar Kupa: két döntőben is ott a DEAC, rangadót nyert a Haladás

2022. május. 07., 20:34   |

Szombaton az elődöntőket játszották a futsal Magyar Kupában a kecskeméti Messzi István Sportcsarnokban. A DEAC mindkét döntőben ott lesz vasárnap, a nőknél a Tolna-Mözs, a férfiaknál a Haladás lesz az ellenfél.

A női futsal Magyar Kupa elődöntőiben nem született meglepetés, a címvédő és a bajnokságban is aranyközelbe érő DEAC magabiztosan, 5-1-re nyert a Budaörs ellen, a Tolna-Mözs pedig 7-2-re győzött a másodosztályú Miskolci Vénusz ellen.

A tolnaiak az első félidőben nem játszottak akkora fölényben, mint amit a két csapat közti osztálykülönbség esetleg sejtetett volna, de a 10. percben megszerezték a vezetést, és 2-1-es előnnyel vonultak szünetre. A miskolciak a második félidő közepéig jól tartották magukat, a harmadik tolnai gólra is válaszoltak, a hajrára fordulva 3-2 volt az állás. Innentől azonban az NB I-es csapat érvényre juttatta nagyobb tudását, és erővel is jobban bírta a hajrát, az utolsó percekben négy gólt szerezve végül 7-2-re nyerte meg a találkozót.

A másik mérkőzés is sokáig szoros volt, de a bajnokság első két helyezettjétől ez nem volt meglepetés. A DEAC a 13. percben szerzett találattal került előnybe, a Budaörs a fordulás után egyenlíteni tudott. A folytatásban viszont már csak a debreceniek szereztek gólokat, méghozzá négyet, és így 5-1-es győzelemmel jutottak be a döntőbe.

A késő délutáni, kora esti program a férfiak elődöntőjével folytatódott, elsőként a kupacímvédő Veszprém és a bajnoki címvédő Haladás meccselt egymással. Az összecsapás izgalmas, végig kiélezett csatát hozott. A vasiak a 14. percben Luiggi góljával kerültek előnybe, de három perccel később a veszprémiek egyik brazilja, Ton egyenlített. A Haladás második gólja a 29. percben született meg, Vatamaniuc-Bartha Dávid érte el, és a mérkőzés végéhez közeledve a veszprémieknek kockázatot kellett vállalniuk a kapusuk lehozásával. A bakonyiak egy labdavesztése után Vas Ádám bevette az üres kaput, de nem sokkal később Pál Patrik visszahozta a meccsbe a csapatát (3-2). A Veszprém az utolsó másodpercig küzdött az egyenlítésért, de újabb gólt nem sikerült elérnie, így a Haladás jutott be a döntőbe.

A második elődöntőben a DEAC sokáig kiegyenlített csatát vívott a másodosztályú Rubeolával, az első félidőben csak egy gólt sikerült szereznie. A Rubeola a fordulás után sem adta könnyen magát, 3-1-ről még feljött 3-2-re, de a hajrá a debrecenieké volt, akik végül 5-2-es sikerrel jutottak be a vasárnapi fináléba.