Győzelemmel távozott Szombathelyről a Paks

2014. augusztus. 29., 20:57   |

Az OTP Bank 6. fordulójának nyitómérkőzésén az MVM Paks 1-3-ra nyert a Szombathelyi Haladás otthonában.

SZOMBATHELYI HALADÁS–MVM-PAKS 1-3 (1-1)
Vezette: Solymosi Péter
Gólszerzők: Gaál a 42., illetve Fiola a 30., Könyves az 51., Könyves a 77.percben

A 30. percben megszerezte a vezetést a Paks. Egy bal oldali szöglet után a hosszú oldalon Gévay Zsolthoz került a labda, aki Kovács Gáborhoz passzolt, ő pedig középre adott, ahol Fiola Attila combjáról, négy méterről pattant a kapu közepébe a labda (0–1). A 42. percben egy bal oldali bedobás után Schimmer Szabolcs kanalazta vissza a labdát középre Gaál Bálinthoz, aki előbb levette azt, majd tíz méterről, ballal, a kapu bal oldalába lőtt (1–1).

Az 51. percben egy előre ívelt szabadrúgásra a szombathelyiek kapusa, Rózsa Dániel futott ki, de nem rúgta el a labdát, hanem megpróbálta levenni, közben Bartha László szerelte, így Könyves Norbert elé került a játékszer, aki tizenkilenc méterről, jobbal az üres kapu közepébe gurított (1–2). A 77. percben Bertus Lajos kapott egy labdát a jobb oldalon, majd középre ívelt, a védők elengedték a labdát, így a hosszún érkező Könyves Norbert senkitől sem zavartatva négy méterről, ballal a kapu jobb alsó sarkába gurított, kialakítva a végeredményt (1–3).