Hosszabbításban mentett pontot a DVSC a keleti rangadón

2020. október. 25., 22:07   |

Fotó: Pusztai Sándor / Kelet-Magyarország

Döntetlent játszott Nyíregyházán a listavezető, kikapott a Gyirmót Pécsen, a Szentlőrinc pedig magabiztos, 3-0-s sikert ért el Békéscsabán a Merkantil Bank Liga 13. fordulójában.

Kötelező a maszkviselés a mérkőzéseken!

Az október 23-i kormányrendeletnek megfelelően kötelező a maszkviselés a szabadtéri rendezvényeken, így a sportrendezvényeken is.

Tovább

Idegenben, 2–1-re győzött a Siófok, a Csákvár, a Szeged és a Vasas is a Merkantil Bank Liga 13. fordulójában. A Balaton-partiak a Dorog vendégei voltak: a vezetést Elek Ferenc (19.) szerezte meg, majd Vígh Ádám (67.) egalizált, de gyorsan jött a siófoki válasz és Balogh Bence (69.) eldöntötte a három pont sorsát.

A Csákvárt Daru Bence (16.) juttatta vezetéshez tizenegyesből a DEAC vendégeként, a második félidőben Urbin Péter (57.) szerezte meg az egyenlítő találatot, a győztes gólt pedig Kocsis Bence (80.) jegyezte, így lett 2–1.

Öngól is segítette a Szeged dolgát Kaposváron, Varjas Zoltán (65.) talált a saját kapujába, de előbb Simon Ádám (60.) is eredményes volt, így Balázs Zsolt (94.) büntetőből szerzett gólja csak szépítésre volt elég.

A Vasas mindkét gólját Radó András (30., 49.) szerezte, mindkettőt tizenegyesből, Tar Zsolt (65.) kozmetikázott ugyan az eredményen, de az Ajka nem tudott már pontot menteni.

Lovrencsics Balázs (45.) és Orosz Márk (61.) góljaival győzte le 2–0-ra a Soroksár a Szolnokot. A Pécsnek pedig Geiger Norbert (58.) szerezte meg a győzelmet a Gyirmóttal szemben.

Frőhlich Roland (30.), Nemanja Nikic (54.) és Alexander Torvund (63.) révén nyert a Szentlőrinc a Békéscsaba vendégeként.

A 88. percben, Tóth Barna góljának köszönhetően nyert és szerezte meg a három pontot Kazincbarcikán a Haladást.

A forduló slágermérkőzésén, a keleti rangadón a hazai pályán futballozó Nyíregyháza került előnybe Jánvári Gábor révén a 14. percben, majd sokáig úgy tűnt, a Szpari otthon tartja a három pontot, de a 93. percben egy kapu előtti kavarodásból Pintér Ádám talált be, így a DVSC mégis elvitt egy pontot riválisától.