Hozták a fordulót az élmezőny csapatai

2021. április. 18., 21:54   |

Fotó: vasasfc.hu

Idegenben szerezték meg a három pontot a jelenleg a Merkantil Bank Liga dobogóján álló együttesek. A Szentlőrinc legyőzte a Csákvárt, a Siófok pedig a Nyíregyházát.

A Haladás 2–1-re győzött a Békéscsaba vendégeként a Merkantil Bank Liga 33. fordulójában. A gól nélküli első félidőt követően Németh Márió (55.) és Dragoner Dávid (77.) szerezték a vendégek góljait, majd Nagy Sándor (80.) szépített.

A Budaörs 3–2-re győzte le a Kazincbarcikát Petneházi Márk (56.), Pethő Bence (66.) és Molnár Tibor (74.) találataival, míg a vendégek góljait Takács Tamás (61.) és Oldal Tibor (71.) lőtték.

Idegenben szerzett három pontot a Szentlőrinc, a Csákvárt győzte le 2–1-re, Torvund Alexander (43.) és Újvárosi Ádám (57.) révén. A hazaiak részéről Albert István (58.) volt eredményes.

Az Ajka is győzelemmel térhetett haza Debrecenből, ahol Görgényi Dávid (75.) lövésével legyőzte a DEAC-ot.

Szintén 2–1-re győzött a Siófok a Nyíregyháza vendégeként: bár a vezetést Hamed Yasin (28.) révén a hazaiak szerezték meg, előbb Cipf Dominik (45.) büntetőből egyenlített, majd Elek Bence (80.) eldöntötte a három pont sorsát.

Döntetlenre végzett a Dorog és a Szolnok, Kónya Márk (27.) és Zuigéber Ákos (29.) voltak a gólszerzők. De a Pécs és a Szeged sem bírt egymással, Geiger Norbert (59.) és Haruna Jammeh (77.) találataival 1–1 lett a végeredmény.

Ami az élmezőnyt illeti: Idegenben verte meg a Vasas a Kaposvárt 2–1-re. Feczesin Róbert (12.) és Hinora Kristóf (31.) az első félidőben eldöntötték a találkozót, a hosszabbításban még Hadaró Valentin (92.) kozmetikázott az eredményen. A Gyirmót pedig Hajdú Ádám (21.) góljával győzte le a Soroksár csapatát. A DVSC Győrben vendégeskedett, az ETO-t győzte le 4–2-re. Az első félidőben Bódi Ádám (33.) és Ugrai Roland (41.) juttatták vezetéshez a Lokit, a második játékrészben aztán Vankó Imre (49.) gyors gólja még életben tartotta a hazai reményeket, de az egyenlítés végül nem sikerült. A 81. percben úgy tűnt, hogy Szécsi Márk le is zárta a mérkőzést, de Priskin Tamás büntetőjével a 85. percben ismét visszajött a meccsbe az ETO. A hajrában aztán Bárány Donát (93.) beállította a 4–2-es végeredményt.