Idegenben győzött a Gyirmót, csak egy pontot szerzett a Spari

2020. augusztus. 16., 21:32   |

Öt gólt lőtt a Vasas és az Ajka is a Merkantil Bank Liga 4. fodulójában. Most először nem nyert a Nyíregyháza a 2020-2021-es kiírásban. A 94. percben mentett pontot az ETO:

Háromgólos sikert aratott a Debrecen a Merkantil Bank Liga 4. fordulójában, a Loki a Szolnokot verte 3–0-ra Sós Bence (16., 90.) és Bárány Donát (53.) góljaival.

Nagy Patrik (29.) az első félidőben megszerezte a vezetést a Gyirmótnak a Budaörs vendégeként, amire jött Varga Barnabás (71.) találata, így a hazai csapat Tamás Olivér (80.) révén csak szépíteni tudott a hajrában. Varga Barnabás aztán a 82. percben lezárta a találkozót és beállította a 3–1-es végeredményt.

Balajti Ádám (43., 66., 79. – tizenegyesből) mesterhármasig jutott a Szentlőrinc ellen. A vezetést Szatmári Lóránd (37.) szerezte meg a Vasasnak, de a hosszabbításban Vernes Richárd (91.) is betalált. Hazai oldalon Kondor Kristóf (76.) volt eredményes, így lett a végeredmény 5–1.

Kettős emberhátrányban is megmentett egy pontot Békéscsabán a Kaposvár, előbb a 65. percben Szabó Alex kapott piroslapot, majd a 78.-ban Hadaró Valentint is leküldte a játékvezető. A vendégek mindkét gólját Balázs Zsolt (8., 16.) szerezte a 2–2-vel záruló találkozón, míg a Békéscsabánál Hursán György (60.) büntetőből szépített, majd a 80. percben Ur László öngolája zárta le a mérkőzést.

Balog Bence (13.) góljának köszönhetőn szerzett vezetést a Siófok, de a vendég DEAC Takács Péter (23.) révén még a szünet előtt egyenlített. A második félidőben is előbb a Siófok (Tömösvári Bálint, 66.) került előnybe, majd a debreceniek (Belényesi Csaba, 69.) egalizáltak, végül a 3–2-s siófoki győzelemhez Jagodics Bence (71.) találata kellett.

Idegenben aratott ötgólos győzelmet az Ajka, Nagy Mihály Krisztián (21., 70., 88., 91.) négy és Soltász Dominik (88.) góljával verte meg a Csákvárt 5–0-ra.

A Haladás mindkét félidőben betalált és nyert 2–0-ra a Szeged ellen. Előbb Németh Milán (45.), majd Tóth Barna (71.) is beköszönt.

Pontosztozkodás, 1–1 lett a vége az ETO–Soroksár és a Nyíregyháza–Dorog párharcnak is. A Soroksár gólját Szerető Krisztofer szerezte a 28. percben, amire Lipták Zoltán a 94.-ben válaszolt. A másik találkozón is a vendégek találtak be először, Girsik Áron (24.) volt a gólszerző, majd Fodor Ferenc (82.) lövése egy pontot ért a még mindig veretlen Nyíregyházának.

Büntetőből szerzett góllal győzött a Pécs a forduló zárómérkőzésén. Óvári Zsolt a 35. percben vette be a Kazincbarcika kapuját, ezzel lett 1–0 a találkozó vége.