Javított nehéz helyzetén az Újpest

2012. április. 15., 19:59   |

Az OTP Bank Liga 24. fordulójának vasárnapi játéknapján az Újpest és a Videoton is győzött hazai pályán.

Videoton - Vasas 4-1 (1-1)
Berger József (Vámos Tibor, Medovarszki János)
Gólszerző: Vinicius a 8., Sándor a 47., Nikolics az 54., Gyurcsó a 72., ill. Ferkó a 6. percben

Meglepetésre a 6. percben a Vasas jutott vezetéshez, Jusuf Dajic lövése után a labda kipattant Mladen Bozsovics kezéből, az érkező Ferkó Csaba pedig 13 méterről a kapuba passzolt (0-1). A Videoton két perccel később máris egyenlített, egy bal oldali szöglet után Paulo Vinicius került helyzetbe, és öt méterről a bal sarokba helyezett (1-1). A szünetig a hazaiak nem tudtak jelentősebb fölényt kiharcolni, a fordulás után azonban nagyot változott a játék képe, s a Videoton tíz perc alatt eldöntötte a meccset. A 47. percben Gyurcsó Ádám jobb oldali szabadrúgása után Sándor György fejelt 6 méterről a jobb sarokba (2-1). Az 54. percben egy hazai kontra végén Tóth röviden hazafejelt labdájára Nemanja Nikolics csapott le, elhúzta a kapus mellett, majd az üres kapuba gurított (3-1). A 72. percben egy jobb oldali akció végén Gyurcsó hozta helyzetbe Nikolicsot, aki 8 méterről a bal sarokba helyezett (4-1), beállítva a végeredményt.

Újpest FC - Budapest Honvéd 2-0 (1-0)
Kassai Viktor (Erős Gábor, Ring György)
Gólszerző: Vasiljevic a 3., Rajczi a 79. percben

Az Újpestnek mindössze három percre volt szüksége, hogy megszerezze a vezetést, egy hosszan előreívelt labdára Kemenes Szabolcs futott ki a 16-osig, de röviden tisztázott, Dusan Vasiljevic jó 35 méterről kapura emelt, a hátrafutó Sorin Botis már nem tudta kifejelni a gólvonalról az aláhulló labdát (1-0). A 25. percben büntetőhöz jutottak a vendégek, de a Vécsei Bálint elleni szabálytalanságért megítélt tizenegyesből Ivancsics Gellért csúnyán a kapu fölé lőtt. A második félidőt mezőnyjáték jellemezte, a Honvéd nem tudott komolyabb helyzetekig jutni, a hazaiak pedig kihasználták egyetlen nagy lehetőségüket, a 79. percben Simon Krisztián balról adott be, Remili Mohamed lekészítette a labdát Rajczi Péternek, aki közelről az üres kapuba passzolt (2-0), bebiztosítva a hazai győzelmet.