Győzni tudott Szombathelyen a Budafok

2022. március. 13., 22:00   |

Hétgólos mérkőzésen győzte le a Békéscsaba a DVTK-t, a Vasasnak pedig egy öngól is segített az ETO ellen. A tabella harmadik helyén álló Kecskemét gól nélküli döntetlent játszott a Szolnokkal a Merkantil Bank Liga 28. fordulójában.

Háromgólos győzelmet aratott a Budaörs a 70. perctől emberhátrányban futballozó Dorog ellen a Merkantil Bank Liga 28. fordulójában. Az első és az utolsó találatot is Balázs Zsolt szerezte a 40. és a 84. percben, illetve Molnár Tibor (65.) is eredményes volt.

Büntetőből szerzett vezetést a Tiszakécske a Szentlőrinc vendégeként, Beliczky Gergő a 19. percben értékesítette a tizenegyest. Szabó Máté bár egyenlített a 80. percben, végül a vendégeké lett a három pont Kalmár Ferenc hosszabbításban szerzett góljának köszönhetően.

A Siófok és a Pécs gól nélküli döntetlent játszott. Nem bírt egymással a Kecskemét és a Szolnok sem (0–0). Szintén döntetlent ért el az Ajka és a III. Ker. TVE – mindkét csapat egyszer talált be. A vezetést a Kerület szerezte meg Birtalan Botond révén a 20. percben, majd Gaál Bálint egalizált a 83.-ban.

Két góllal is vezetett a Soroksár a Szeged-Csanád ellen, de Damir Redzic (31.) és Korozmán Kevin (34.) góljaira Germán Tamás (62.) és Gajdos Zsolt (73.) válaszolt a második félidőben.

Gyorsan kétgólos előnyt szerzett a Nyíregyháza is, a 2. percben Zamostny Balázs, a 8.-ban Andrei Banyoi volt eredményes. A félidő hajrájában viszont Molnár Rajmund (42.) szépített a Csákvár részéről. A 86. percben aztán megfogyatkozott a hazai pályán szereplő Csákvár együttese, Mayer Jánost kiállította a játékvezető. Két perccel később egyenlített a Csákvár (Molnár Rajmund büntetőből)! A három pontot mégis a Szpari vitte el: Novák Csanád döntötte el a találkozót a 93. percben.

Hétgólos mérkőzésen, a hajrában győzte le a Békéscsaba a DVTK-t! Az első félidő a csabaiak 1-0-s vezetésével ért véget (Horváth Péter, 6.). A második játékrészt pedig szintén ők kezdték eredményesebben és két góllal (Nikola Pantovic 57. – büntetőből, 63.) növelték előnyüket. Eppel Márton (67.), Horváth Zoltán (77.) és Jurek Gábor (86.) révén azonban egyenlített a DVTK. A győztes találatot a 91. percben Sipos Gábor szerezte, ezzel nyert a Békéscsaba 4-3-ra.

Az első félidőben egyik csapat sem tudott betalálni a Vasas és az ETO mérkőzésén. A 72. percben aztán Kiss Máté öngólja törte meg a csendet, amellyel vezetéshez jutott a hazai pályán játszó Vasas. A hajrában aztán Feczesin Róbert (89.) zárta le a találkozót. Sikerével a Vasas megerősítette első helyét a tabellán.

A hétfői bajnokin a kiesés elöl menekülő Budafok háromszor szerzett vezetést a Haladás otthonában, a szombathelyiek kétszer egyenlítettek, de a harmadik találatra már nem volt válaszuk.