Merkantil Bank Liga: Növelték előnyüket az éllovasok

2022. március. 07., 18:43   |

Fotó: vasasfc.hu

A Merkantil Bank Liga 26. fordulójában a Vasas és a DVTK is nyerni tudott, az eddigi harmadik Szeged viszont pont nélkül maradt, így a Kecskemét feljött a dobogóra.

A Vasas ezúttal magabiztos győzelmet aratott, méghozzá a sereghajtó Szolnok ellen: 3-0 lett a találkozó vége. Az angyalföldiek ezzel átmenetileg átvették a vezetést a tabellán, de csak a DVTK esti mérkőzésének végéig álltak az első helyen, a miskolci csapat ugyanis 2-0-ra legyőzte a hétközi kupafordulóban a MOL Fehérvárt búcsúztató ETO FC Győrt, és visszaállt az élre.

A Szeged 1-0-ra alulmaradt a Szentlőrinc otthonában, a Haladás pedig hazai pályán maradt pont nélkül, méghozzá az idei első győzelmét szerző Dorog ellen. A Kecskemét kihasználta a riválisok botlását, és siófoki diadalával fellépett a harmadik helyre, de lemaradása már hat pont a második Vasas mögött.

Az alsóházból a Tiszakécske és a III. ker. TVE is győzni tudott, így jelenleg a Szolnok mellett a Budafok és a Budaörs tartózkodik a kiesőzónában.