NB II: Rangadót nyert az MTK

2020. március. 13., 22:07   |

Fotó: mtkbudapest.hu

Nyert a a Haladás és az ETO, négy párharc is döntetlennel ért véget - a Merkantil Bank Liga 28. fordulóját rendezték a hétvégén.

A Vasassal találkozik az MTK a Merkantil Bank Ligában

Már péntek este megkezdődik a Merkantil Bank Liga 28. fordulója, mégpedig a Gyirmót–Soroksár mérkőzéssel. A további nyolc találkozót szombaton rendezik, a gyirmótihoz hasonlóan zárt kapuk mögött. A forduló slágere az MTK és a Vasas rangadója.

Tovább

Egyik csapat sem tudott betalálni a Merkantil Bank Ligában pénteken rendezett Gyirmót–Soroksár találkozón. Így jelenleg a Gyirmót 38, a Soroksár 35 pontos a másodosztályú bajnokságban.

Nem esett gól a Budafok és a Tiszakécske, illetve a  Siófok és a Dorog mérkőzésén sem. A Kazincbarcika viszont idegenben, Kovác Alan (71.) góljával legyőzte a Vácot a 28. fordulóban. Ugyanez az eredmény (0–1) született a Nyíregyháza–ETO találkozón is, itt Priskin Tamás (64.) volt a gólszerző. Gajdos Zsolt 20. percben lőtt gólja pedig a Szegednek ért három pontot a Budaörs ellen.

Három gólt lőtt és 3–1-re nyert hazai pályán a Haladás, a Békéscsabát győzte le a szombathelyi együttes Tóth Barna (7., 43.) és Kiss Bence (29.) találataival; a vendégek gólját Lukács Raymond (11.) jegyezte.

Megnyerte a fővárosi rangadót az MTK a Vasas ellen: a gól nélküli első félidő után Cseke Benjámin szerzett vezetést (62.), amire gyorsan jött Vernes Richárd (63.) válasza. Egy perc múlva viszont már ismét az MTK volt előnyben, Prosser Dániel (64.) talált be, majd Baki Ákos a 93. percben lezárta a párharcot, ami így 3–1-es végeredményt hozott.

A forduló utolsó mérkőzésén a Szolnok 1–1-es döntetlent játszott a Csákvárral: Novák Csanád a 21. percben büntetőből szerzett vezetést a hazaiaknak, Daru Bence pedig a 45. percben egyenlített, ezzel be is állítva a végeredményt.