NB II: Hajrában győzöt a Budaörs és a Kaposvár is

2020. november. 08., 20:35   |

Fotó: rakoczifc.hu

Négy gólt lőtt a Haladás, hét meccse veretlen a Vasas, idegenből hozta el a három pontot a Pécs. A Merkantil Bank Liga 16. fordulóját rendezték vasárnap.

Hazai pályán 2–1-re győzött a Szolnok az ETO ellen a Merkantil Bank Liga 16. fordulójában: Berdó Péter (31.) szerezte a találkozó első gólját, majd Berki István (77.) egyenlített, végül Novák Csanád (92.) a hosszabbításban zárta le a mérkőzést.

Ugyanez az eredmény született a Kaposvár–DEAC találkozón, itt Szarka Ákos (7.), Nemanja Andric (94.), illetve Nagy Krisztián (69. – büntetőből) voltak a gólszerzők.

3–0-ra győzött a Siófok a Kazincbarcika és a Pécs az Ajka ellen. A Balaton-partiak góljait Gaál Bálint (5.), Balogh Bence (39.) és Tömösvári Bálint (88.) lőtték, míg a pécsieknél Geiger Norbert (26.), Óvári Zsolt (62.) és Keresztes Barna (86.) volt eredményes.

Horváth Roland 8. percben lőtt góljával jutott vezetéshez a Budaörs a Csákvár ellen, a vendégek aztán Madarász Márk révén az 55. percben egyenlítettek, de a hajrában Molnár Tibor (86.) és Halmai Ádám (91.) góljaival megszerezte a három pontot a Budaörs.

A Vasas Silye Erik (2.), Balajti Ádám (6.) és Feczesin Róbert (18.) góljaival korán háromgólos előnyt halmozott fel a Soroksár ellen, ezek után Lovrencsics Balázs (61.) csak szépíteni tudott, a végeredmény itt is 3–1 lett.

Döntetlennel ért véget a Szeged és a Dorog párharca, Germán Tamás (60.), illetve Dlusztus András (83.) voltak a gólszerzők.

A Haladás Medgyes Zoltán (17., 87.), Rácz Ferenc (45.) és Tóth Barna (74.) találataival 4–0-ra ütötte ki a Szentlőrincet.

Nyíregyháza Hornyák Marcell 70. percben szerzett góljával szerezte meg a három pontot Gyirmóton a forduló zárómérkőzésén.