A Nyíregyháza nyerte a hétfői rangadót

2023. december. 03., 19:52   |

A Merkantil Bank Liga 17. fordulójában a győriek az Ajkát győzték le 1-0-ra, a Vasas a hajrában kapott góllal két pontot otthagyott Soroksáron. A Nyíregyháza 5-1-re legyőzte a Kozármislenyt.

A Vasas hétfőn még kiütéses győzelmet aratott az ETO ellen, de most nem tudott közelebb kerülni a feljutó helyen álló győriekhez. Az angyalföldi együttes a 90. percben kapott gólt a Soroksártól az 1-1-re végződő találkozón. Az ETO nehezen bírt a kiesőhelyen álló Ajkával, de a meccs hajrájához közeledve sikerült megszereznie a győzelemhez szükséges találatot.

A Budapest Honvéd ezúttal a BVSC ellen vesztett pontokat, a hajrában szerzett találattal sikerült legalább egy döntetlenre hoznia a meccset. A forduló rangadóját hétfőn délután játszották, a Kozármisleny a Nyíregyháza ideiglenes otthonában, Balmazújvárosban lépett pályára. A mérkőzés 30. percében 1-1 volt az állás, ekkor azonban a vendégek tíz főre fogyatkoztak, a Szpari pedig kihasználta az emberelőnyt, négy további gólt szerezve 5-1-re nyerte meg a mérkőzést, és visszavette a tabella első helyét az ETO-tól.