Továbbmentek az esélyesebbek a Magyar Kupában

2018. október. 31., 15:43   |

Lejátszották az első 25 mérkőzést a Magyar Kupa 7. fordulójában. Még 7 találkozó van hátra. Az élvonal csapatai eddig jól állnak, aki pályára lépett, tovább is ment.

Először a DVTK jutott tovább a Magyar Kupa legjobb 32 csapata közé. A kedd esti mérkőzésen a Zalaegerszeg vendége volt a Diósgyőr. A 2–0-s eredmény sokkal simább meccset sejtet, mint amilyet játszott az NB I-ben döcögő együttesnek. A ZTE 0–1-nél többször is kiegyenlíthetett volna, Popin révén a második félidő elején kétszer is nagy helyzetet alakítottak ki, de mindkétszer elpuskázták a lehetőséget, így végül a DVTK ment tovább.

A többi klub ma mérkőzik meg egymással. A hétvégén a Merkantil Bank Ligában a Vasas ellen még négy gólt szerző Gyirmót kiesett a sorozatból, ellenfele, az NB III-ban szereplő III. kerületi TVE 2–1-re múlta felül a csapatot.

Az élvonal klubjai közül továbbment a Haladás, pedig a szünetben a Békés megye I-ben szereplő szarvasiak örülhettek, egy félidő után ugyanis Kovács Loránt góljával ők vezettek. Aztán a szombathelyiek egy triplával megfordították az állást.

A Ferencváros sima 4–0-ra győzött Sárváron, és ott lesz a 8. fordulóban a Kisvárda, az MTK és a DVSC is. Délután, illetve este lép pályára a Mezőkövesd, a Paks, a Puskás Akadémia, a Honvéd, a MOL Vidi és az Újpest.

A forduló eddigi legnagyobb különbségű mérkőzésén 7–0-ra győzött az NB II-es Soroksár a megyei első osztályban szereplő ellenfele, a Körmend ellen. A megyei szintű csapatoknak nem ment jól ebben a körben: akik már játszottak, kiestek az erősebb ellenfelekkel szemben. A Tatabánya 17.00-kor fogadja az NB II-es Békéscsabát.

A 8. forduló sorsolása a mai utolsó mérkőzés, az ETO–Újpest találkozó után lesz. Szanyó Károly, a két csapat korábbi játékosa fogja kihúzni a párosításokat.

12.30: Füzesgyarmati SK (NB III)–THSE-Szabadkikötő (NB III) 2–0
12.30: Oroszlányi SZE (Komárom-Esztergom megye I.)–Sajóbábony SE (NB III) 2–6 – tizenegyesekkel
12.30: TARR Andráshida SC (NB III)–Nyíregyháza Spartacus (NB II) 1–0
12.30: Körmendi FC (Vas megye I.)–Soroksár (NB II) 0–7
12.30: Kalocsai FC (Bács-Kiskun megye I.)–BFC Siófok (NB II) 0–1
12.30: SZEOL (NB III)–Kaposvári Rákóczi (NB II) 1–2

15.30: Ménfőcsanak (NB III)–Mezőkövesd Zsóry FC 0–1
17.00: Csákvár (NB II)–Paksi FC 1–2
17.00: Dunaújváros (NB III)–Puskás Akadémia 0–2
17.00: Tatabányai SC (Komárom-Esztergom megye I.)–Békéscsaba (NB II) 0–2