Három kapust bevetve szerzett pontot a Nyíregyháza

2015. február. 21., 17:16   |

Az OTP Bank Liga 17. fordulójából elhalasztott mérkőzésen a nyíregyháziak 1-1-es döntetlent értek el Pakson.

MVM Paks - Nyíregyháza 1-1
Iványi Zoltán
Gólszerző: Vági a 15., ill. Törtei a 18. percben

A nyíregyházi keretben történt téli változtatások szombaton még nehézséget okoztak a vendégeknél, a szabályok szerint ugyanis a frissen igazolt futballisták nem léphettek pályára az őszi szezonból elhalasztott mérkőzésen, ezért Mátyus Jánosnak az is gondot okozott, hogy kiállítson tíz mezőnyjátékost a találkozóra. A Szpari végül két kapussal állt fel, Balogh János eredeti posztján játszott, Volodimir Ovszijenko pedig csatárként szerepelt a mérkőzésen. A paksiak a 15. percben szereztek vezetést, Haraszti Zsolt jobb oldali szabadrúgása után a labda átszállt a védők feje fölött, a hosszún érkező Vági András pedig két méterről a kapuba lőtt (1-0). Három perccel később egyenlítettek a vendégek, Törtei Tamás szögletébe Molnár Péter kapus beleért ugyan, de kezéről a kapuba pattant a labda (1-1). A folytatásban a Paks támadott ugyan, de kevés erő volt az akcióiban, amikor pedig sikerült helyzetet kialakítani, a támadók hibáztak. A nyírségiek - a második félidőben két ifistát és egy harmadik kapust is bevetve - végül hősiesen kivédekezték a hátralévő időt, és egy ponttal távoztak Paksról.