Férfi futsal Magyar Kupa – Előnyben a címvédő, és a Tiszaföldvár is versenyben van

2024. március. 28., 22:30   |

Háromgólos előnyből várja a visszavágót a címvédő Haladás a férfi futsal Magyar Kupa negyeddöntős párharcainak első mérkőzéseit követően, és még a másodosztályú Tiszaföldvárnak is van esélye a négyes döntőbe jutásra.

A szombathelyiek brazil légiósa, Henrique Diniz az első felvonásban, majd a szünet után még kétszer bevette a hazai pályán játszó DEAC kapuját, így mesterhármasával magabiztos előnyt (3-0) dolgozott ki a Haladásnak a negyeddöntőben. Mindeközben saját nevelésű kapusuk, Homlok Levente a meccs kétharmadában őrizte sikeresen a vendégek hálóját, a hajrában pedig a válogatottban is szereplő Alasztics Marcell hárított.

Pécsen a vereségsorozatát nemrég megszakító Veszprém volt eredményesebb. Tatai József szintén mesterhármast ért el, a meccset azonban Gerencsér Antal találata nyitotta, majd a szerb Aleksandar Gavrilovic állította be az 5-1-es végeredményt.

Az egyetlen még versenyben lévő másodosztályú együttes, a Tiszaföldvár az NB I-ben sereghajtó Maglódot fogadta. Az első felvonás végén a hazai csapatnak sikerült meglepnie Tánczos Tibor alakulatát, és 1-0-s vezetéssel vonult a szünetre. A fordulás után végül egyenlítettek a vendégek, így a továbbjutás szempontjából (1-1) még semmi sem dőlt el a szerdai összecsapáson.

Az újpesti zárómérkőzésen a Berettyóújfalu volt pontosabb, és már a félidőben 4-0-s vezetés állt a nevük mellett az eredményjelzőn. A folytatásban ugyan szépítettek a hazaiak, erre viszont azonnal válaszolt Trencsényi János alakulata, amely gólgazdag mérkőzésen végül 7-2-re múlta felül a lila-fehéreket.

A Magyar Kupa visszavágóira jövő szerdán kerül sor.