Helycsere az élen, hatgólos meccset nyert az MTK a DVTK ellen

2023. március. 12., 18:07   |

Fotó: gyirmotfc.hu

Győzni tudott a Gyirmót FC Győr, a Pécs azonban kikapott a Merkantil Bank Liga 27. fordulójában. Három pontot gyűjtött az Ajka és a Szeged is.

Kétgólos hátrányt dolgozott le a Budafok a Békéscsaba vendégeként, így pontosztozkodás lett a találkozó vége a Merkantil Bank Liga 27. fordulójában. A hazaiak Czékus Ádám duplájával (29., 35.) két vezettek a szünetben, de a második félidőben Soltász István (68.) és Beke Péter (78.) találataival felzárkózott a Budafok, amely együttes ezzel mégis elhozott egy pontot Békéscsabáról.

A Mosonmagyaróvár a Dorog vendége volt, ahol három pontot gyűjtött Végh Bence hajrában értékestett büntetőjének (94.) köszönhetően.

Az Ajka a Haladást fogadta vasárnap. A szombathelyiek a 20. percben előnybe került Molnár Rajmund góljával. A fordulást követően aztán előbb Gyuris Aurél (59.) egalizált, majd Dragóner Filip (92.) a hosszabbítás perceiben eldöntötte a három pont sorsát.

Hazai pályán vereséget szenvedett a PMFC, amely a Győri ETO-t fogadta. Bár a vendégek Keresztes Krisztián kiállítása miatt a 13. perctől emberhátrányban futballoztak, a győriek fiatal csatára, Szendrei Ákos a 21. percben eredményes tudott lenni, ezzel győzött az ETO 1–0-ra.

A Szeged számára Temesvári Attila 75. percben szerzett találata ért győzelmet hazai pályán a Soroksár ellen. A Tiszakécske pedig Vólent Roland (48.) góljával győzte le szintén 1–0-ra a vendég Siófok csapatát.

A forduló után a Pécs mögött már csak két ponttal lemaradva negyedik Gyirmót FC Győr 2–1-es sikert ért el a Csákvár ellen. Soltész Dominik (17., 23.) szerezte a hazaiak két találatát, a vendégek részéről Körmendi Kevin (29.) volt eredményes, ezzel a találkozó az első félórában el is dőlt.

Két mérkőzés is 1–1-es döntetlent hozott a fordulóban. Lippai Tibor a 20. percben vezetéshez juttatta a Kazincbarcikát, de a Nyíregyháza Bouard Ramos Myke révén az 56. percben egyenlített. A Szentlőrinc is vezetett Pintér Ádám 35. percben esett találatával, amire Beke Péter válaszolt a 79. percben, így megmentett egy pontot a Kozármisleny.

Az MTK és a DVTK hétfői rangadóján az MTK Budapest magabiztos, kétgólos győzelmet aratott az eddigi éllovas Diósgyőr ellen. A házigazda fővárosiak jóval veszélyesebben futballoztak, az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert, majd a fordulás után tovább növelték az előnyüket. A DVTK a csereként beállt Jurek Gábor góljaival 3-0 és 4-1 után is feljött két gólra, de a pontszerzésre nem volt esélyt, a kék-fehérek megérdemelten nyertek, és átvették a vezetést a Merkantil Bank Liga tabelláján.