Kialakult a nyolcaddöntő mezőnye a MOL Magyar Kupában

2022. október. 19., 22:11   |

Fotó: ujpestfc.hu

A forduló legnagyobb meglepetését a Ferencváros kiesése jelentette a MOL Magyar Kupában, de a MOL Fehérvár sem lesz ott a legjobb 16 között.

Búcsúzott a Ferencváros a MOL Magyar Kupában

Tíz kora délutáni mérkőzést rendeztek a MOL Magyar Kupa 4. fordulójának második játéknapján. Az élvonalbeli csapatok közül továbbjutott a Paks, a Debrecen, valamint a Kisvárda is. A legnagyobb meglepetést a harmadosztályú Iváncsa okozta, amely hosszabbítás után 3-2-re legyőzte, és ezzel kiejtette a címvédő Ferencvárost.

Tovább

A Honvéd és az Újpest is bejutott a legjobb 16 közé a MOL Magyar Kupában. Előbbi a másodosztályú Haladás (2–1), utóbbi pedig az ugyancsak NB II-es Ajka (3–1) vendégeként diadalmasodott.

Bejutott a legjobb 16 csapat közé az OTP Bank Ligában szereplő Zalaegerszeg is, amely 2–0-s győzelmet aratott az NB II-es Kazincbarcika otthonában.

A negyedik forduló másik NB I-es kiesője a MOL Fehérvár FC, amelyet a Puskás Akadémia 1–0-ra győzött le. A szerdai utolsó párharcot Puljic gyönyörű ollózó mozdulattal döntötte el a 24. percben. A Puskás Akadémia játékosa találkozó után úgy fogalmazott, karrierje legszebb gólja volt ez. Vereséggel mutatkozott be tehát a hétfőn kinevezett Huszti Szabolcs a MOL Fehérvár FC kispadján.

MOL Magyar Kupa: A Vasas továbbjutott, a Kecskemét búcsúzott

A Vasas a Nyíregyházával, míg a Kecskemét a Győrrel találkozott a MOL Magyar Kupa 4. fordulójának első játéknapján. Az angyalföldiek 2-1-es sikert arattak, így továbbjutottak, a kecskemétiek viszont 1-0-ra alulmaradtak, így első élvonalbeli csapatként búcsúztak a sorozattól.