Magyar Kupa: Az élvonal csapatai a 8. fordulóban

2018. október. 31., 19:58   |

Minden OTP Bank Ligában szereplő klub továbbjutott a Magyar Kupa 8. fordulójába. Itt már a legjobb 16 közé jutás kiharcolása a tét.

A Mezőkövesdnek nem volt könnyű dolga Ménfőcsanakon: Az NB III-ban vitézkedő együttesnek csak a 86. percben tudott gól lőni az NB I-es csapat, Koszta Márk találata továbbjutást ért a borsodiaknak.
A Paks hátrányból fordítva győzött Remili Mohamed és Hahn János góljaival Csákváron; míg az előző kiírás döntőse, a Puskás Akadémia az első félidőben eldöntötte a mérkőzést, 2–0-val ment tovább a Dunaújváros ellen.

Továbbmentek az esélyesebbek a Magyar Kupában

Lejátszották az első 25 mérkőzést a Magyar Kupa 7. fordulójában. Még 7 találkozó van hátra. Az élvonal csapatai eddig jól állnak, aki pályára lépett, tovább is ment.

Tovább

A Budapest Honvéd az ötödik percben lőtt N’Gog-góllal ejtette ki a harmadosztályú Jászberényt. A MOL Vidi FC legyőzte a Vácot, az NB II-es együttes a legutóbb épp a székesfehérvári gárdát búcsúztatta a sorozatból. Izgalmas mérkőzést láthattak a Szusza Ferenc Stadionban, egy gyors gólváltás után a kilencedik percben már 1–1–re álltak a csapatok. A végeredmény – csak úgy mint tavaly ősszel – ezúttal is 3–1 lett, ám most a MOL Vidi javára.

A 7. forduló zárómérkőzésén az ETO fogadta a tavalyi kupagyőztes Újpestet. Szoros mérkőzést játszottak, nem is bírtak egymással egymással a csapatok a 90 perc alatt, 2–2 után hosszabbítás következett. A plusz kétszer tizenöt percben aztán nagy csatában a címvédő harcolta ki a továbbjutást, 2–3 lett a vége Győrben.

12.30: Füzesgyarmati SK (NB III)–THSE-Szabadkikötő (NB III) 2–0
12.30: Oroszlányi SZE (Komárom-Esztergom megye I.)–Sajóbábony SE (NB III) 2–6 – hosszabbításban
12.30: TARR Andráshida SC (NB III)–Nyíregyháza Spartacus (NB II) 1–0
12.30: Körmendi FC (Vas megye I.)–Soroksár (NB II) 0–7
12.30: Kalocsai FC (Bács-Kiskun megye I.)–BFC Siófok (NB II) 0–1
12.30: SZEOL (NB III)–Kaposvári Rákóczi (NB II) 1–2
15.30: Ménfőcsanak (NB III)–Mezőkövesd Zsóry FC 0–1
17.00: Csákvár (NB II)–Paksi FC 1–2
17.00: Dunaújváros (NB III)–Puskás Akadémia 0–2
17.00: Tatabányai SC (Komárom-Esztergom megye I.)–Békéscsaba (NB II) 0­–2